Muži A - 6. kolo MSD D : Velká Bíteš - Lanžhot 1:0 (0:0)

"NEHODOVÁ" VÝHRA

Hody sice v našem městě oficiálně nejsou, v takřka Hodové atmosféře si ale naši muži A připsali nesmírně cennou výhru v dalším domácím utkání proti Lanžhotu...

Naši zápas začali nebojácně a během prvních deseti minut se usadili na polovině hostů. Ze své převavy vytěžili několik rohů, z nichž ten nejnebezpečnější rozehrál Merdita na hlavu Traxla, který ale minul. Hosté se poprvé osmělili až ve 25. min., střelu Sablera ale Pelán vyrazil. Zhruba v této době se obraz hry vyrovnal a Lanžhot dokonce v závěrečné fázi první půle získal mírnou převahu. Do výraznějších šancí se ale nedostával. Výjimkou byla situace ze 37. min., kdy Pidruchnyi jen těsně nedosáhl na ostrý přízemní centr Bartala z pravé strany. To byla velká příležitost. 
Po změně stran naši znovu, možná trochu překvapivě, převzali otěže hry a byli viditelně lepším týmem. Pěknou akci předvedli hned v 50. min., kdy Novotný vtipně vysunul Šimončiče, jeho přihrávku zleva ale před brankou nikdo netečoval. Agilní Novotný to znovu zkoušel v 68. min. střelou zpoza vápna, ale mířil vedle. Za dvě minuty se už ale naši naprosto zaslouženě dostali do vedení. Rohový kop sice hosté napůl odvrátili, míč se ale dostal k Urbánkovi, který si ho s potřebnou dávkou štěstí připravil k nekompromisní střele, kterou zastavila až síť branky hostujícího Hrnčiříka - 1:0. 
Kdo čekal, že Lanžhot poté zvýší obrátky, byl zklamán. Naši s přehledem své vedení drželi a dokonce je mohli ještě zvýšit. Opět u toho byl Novotný, jeho střela se ale neujala. V závěru se pak hra značně rozkouskovala do spousty mikrosoubojů, ze kterých ale ve většině případů vycházeli vítězně naši. I proto hostům začly čím dál víc "téct" nervy. Doplatil na to především kapitán Hílek, který se po druhé žluté kartě musel pět minut před koncem pakovat do kabin. S ohledem na to, co o jeho slovních výpadech při opoustění hřiště napsal rozhodčí Fabeš do Zápisu o utkání, ho čeká dlouhá pauza. Tím se také osud zápasu definitivně uzavřel. Hosté už v deseti hráčích na vyrovnání neměli a naši si tak připsali druhou domácí výhru v sezóně. 
Celý tým za předvedený výkon zaslouží absolutorium. Ze svojí pozice bych si ale tentokrát dovolil vypíchnout výkon obranné trojice Mrňa - Urbánek - Loup Pav., která soupeři, samozřejmě s nutnou pomocí všech ostatních spoluhráčů, nedovolila prakticky nic. 

Branka: 71. Urbánek Jiří
Žluté karty: 3:6 (za domácí 31. Mrňa Tomáš, 42. Traxl Zdeněk, 78. Loup Pavel), ČK: 0:1 (85. Hílek)
Rozhodčí: Fabeš
Diváci: 785
Sestava Velká Bíteš: Pelán Michal - Mrňa Tomáš, Urbánek Jiří, Loup Pavel, Šimončič Michal, Bartoš Dominik (86. Dufek Jaroslav), Daněk Libor, Merdita Adrian (64. Sznapka Jakub), Novotný Richard, Traxl Zdeněk, Krula Filip (67. Macek Adam)
Sestava Lanžhot: Hrnčiřík - Otrísal, Hílek, Bartoš, Ciprys, Sabler, Pidruchnyi (72. Polách), Bartal, Včelka (83. Lenhard), Krejčíř, Mikúšek