Muži A - Předkolo MOL Cupu: Velká Bíteš - Blansko 1:3 pp (0:1, 1:1)

POSTUP NEBYL DALEKO

Proti vysoce favorizovanému soupeři naši hráči předvedli srdnatý výkon a padli až po velkém boji 1:3 v prodloužení

Před domácím pohárovým utkáním s loni ještě druholigovým Blanskem trenér našich M. Zúbek změnil rétoriku předchozích opatrných prohlášení odvolávajících se na přípravnou část sezóny a s ní spojené opětovné sehrávání týmu a odvážně vyhlásil: "Čeká nás důležitý zápas, ve kterém sice nebudeme favoritem, přesto se chceme poprat o postup.“ A jeho ovečky skutečně na hřišti bojovaly do posledního dechu, i když jim vytoužené vítězství nakonec uniklo.
V napínavém duelu se mohli naši dostat rychle do vedení, Pav. Loup ale správně nařízený pokutový kop v 8.min. zápasu kopl špatně a hostující brankář Záleský neměl problém výtečně zasáhnout. Naopak hosté z Blanska svoji jedinou výraznější šanci v první půli proměnili a v 38. min. otevřeli skóre. První střelu sice Pelán stačil vyrazit, důsledný Hladký ale míč dorazil do branky.
Hráči FC VB ale nesložili zbraně, a i přes vyloučení nešťastníka zápasu Pav. Loupa po hodině hry usilovali i v devíti hráčích v poli o vyrovnání. A v poslední minutě normální hrací doby se jej dočkali. Krula nevypustil souboj, stoper Blanska v něm naopak zaváhal a musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Situace vyústila ve faul a další pokutový kop, který tentokrát Moučka bezpečně proměnil a zápas poslal do prodloužení 2x15 min.
V něm se ale přesilovka soupeře už přece jen projevila, úbytek sil byl na domácích hráčích více než viditelný. Blansko se tak po sto minutách hry dostalo podruhé v zápase do vedení brankou kapitána Machálka a v samotném závěru pak svůj postup potvrdilo i třetí brankou, kterou vstřelil střídající Guy. Přesto byl výkon našeho týmu dva týdny před zahájením divizní soutěže více než nadějný.
Nyní čeká áčko ještě poslední přípravný zápas s Náměští nad Oslavou a ten by měl definitivně rozhodnout o konečné podobě základní jedenáctky, která vyběhne na trávník v prvním mistrovském utkání v Humpolci.
 

Velká Bíteš – Blansko 1:3 pp
Sestava: Pelán – Loup Pav., Šperka, Mrňa – Daněk, Merdita, Novotný, Dufek, Šimončič – Macek, Krula, střídali: Bartoš, Moučka, Sznapka, Loup Pat., Škuta
Branka: 90. Moučka (PK)
Diváci: 165
Rozhodčí: Sivera