Jednoznačná výhra v Třebíči

STARŠÍ ŽÁCI POSTOUPILI DO FINÁLE POHÁRU

Starší žáci zvítězili ve své skupině Krajského poháru a postoupili do finálového turnaje, v mistrovském utkání proti Polné se jim už tolik nevedlo...

HFK Třebíč - Velká Bíteš 1:7 (1:3)

Na druhé pohárové utkání cestovali starží žáci do Třebíče. Zápas s místním HFK měl rozhodnout o vítězi skupiny „D“. Kluci k zápasu přistoupili s odhodláním zvítězit a plnili to od prvních minut zápasu. Hned v úvodu zápasu využil Lukáš Karmazín zmatek před soupeřovou brankou a rozvlnil soupeřovu síť poprvé. Po rychlém rozehrání autového vhazování si ve 28. minutě L. Karmazín převzal míč směrem k velkému vápnu a dalekonosnou střelou rozvlnil síť podruhé. O další tři minuty vstřelil další branku Dan Kolomazníček. Kluci sice vedli 3:0, ale naše hra postrádala klid v rozehrávce. Vše to byly nakopávané míče směrem na útočníky. Do poločasu se podařilo soupeři z Třebíče snížit na 3:1. Zápas byl pořád otevřený a vyhrát mohli oba týmy.
O přestávce jsme klukům vysvětlili, že musí hrát jednoduché nahrávky po zemi. Splnili to úplně přesně a druhý poločas byl krásným fotbalovým představením ze strany Velké Bíteše. Pochvalu zaslouží všichni hráči, včetně tří kluků z mladších žáků. Mates Střecha, Lukyn Cross i Tobik Hotárek podali výborné výkony a pomohli týmu k vítězství. Další branky přidali Mirek Suchomel, Dan Kolomazníček a dvě Honza Musil. Kluci zaslouženě vyhráli a fotbal v Třebíči si náležitě užili. Za skvělý fotbalový zážitek pro nás trenéry jsem jim poděkoval

Petr Karmazín

Doplnění: Ve finálovém turnaji, který se koná v sobotu 18. června v Želetavě, se žáci v semifinále utkají s Chotěboří, druhou semifinálovou dvojici tvoří domácí výběr a Velké Meziříčí. 

 

V následujícím mistrovském utkání starší žáci bohužel neuspěli. 

Velká Bíteš – Polná 2:5

Kluci z Polné přijeli do Velké Bíteše obhájit první místo v tabulce nadstavby (týmů 7–12. místa) po základní části Krajského přeboru žáků. A to se jim také povedlo. Hned v úvodu zápasu předvedli krásnou akci, po které se ujali vedení. Naše gólová situace nastala v 11. minutě. Lukáš Karmazín rozehrál přímý kop a míč do branky dorazil Lukáš Kročil 1:1. Od té doby se šance střídaly na obou stranách. Hrál se pěkný fotbal hodný týmů z popředí tabulky. Do kabin se šlo za stavu 1:1 a s pocitem dobré hry domácího týmu. V kabině už ale kluci působili zakřiknutě, jako kdyby tušili, co je čeká ve druhém poločase. Hráči Polné zcela ovládli hru a naši hráči kupili chybu za chybou. Na čtyři soupeřovy branky odpověděl už jen v závěru zápasu Dan Kolomazníček a snížil na konečných 2:5 pro Polnou.