Muži A - 10. kolo MSD D: Humpolec - Velká Bíteš 0:3 (0:0)

DEJTE MÍČ RICHARDOVI A BĚŽTE SE OBJÍMAT

Nesmírně cenné tři body získalo áčko na hřišti v Humpolci. Hattrick zaznamenal Richard Novotný...

V loňské sezóně v prvním jarním zápase naši hráči na trávníku v areálu na Okružní ulici nepředvedli zrovna ideální výkon a prohráli 1:2. Tentokrát ale po bezbrankovém prvním poločase nastříleli svému soupeři hned tři branky a zvítězili rozdílem třídy 3:0.
Jak ukazuje výsledek, vše podstatné se událo v druhé části hry. Hned ve 47. min. dostali naši možnost rozehrát volný kop ze zajímavé vzdálenosti od branky. Merdita si pečlivě připravil míč a přesně jej poslal na hlavu nabíhajícího Novotného, který se dokázal odpoutat od svého strážce Šerého. Videozáznam z utkání jasně ukazuje, že se domácí hráč na bránění našeho střelce úplně vykašlal a po centrovaném míči běžel alibisticky úplně jiným směrem, než měl. Ostatně vyčítavé pohledy jeho spoluhráčů byly více než výmluvné, tohle byla jeho hrubá chyba – 0:1.
Další klíčový moment zápasu přišel v 51. min. Po odvráceném rohovém kopu Humpolce se míč od domácího Svobody velkou malou domů dostal až úplně zpět k brankáři Křížovi, který jej chtěl konstruktivně rozehrát, přitom ale fatálně chyboval a o míč skoro zakopl. Na tyto situace je u nás expertem Merdita, který byl stejně jako v zápase proti Zbrojovce B rychle u brankáře, míče se zmocnil a chtěl jej poslat do prázdné branky. Kříž jej ve snaze zabránit nejhoršímu alespoň zezadu zatáhl za dres a míč odkopl. Znamenalo to ale penaltu a červenou kartu pro domácího brankáře. Do svatyně domácích musel náhradník Matějka, který ale na přesnou a dostatečně prudkou střelu Novotného nedosáhl – 0:2. Šach mat během pěti minut.
Domácí v deseti hráčích už na zvrat výsledku zápasu neměli. A naši hráči vědomi si své převahy kontrolovali jeho zbylý průběh. Jako třešničku na dortu pak přidali v 79. min. velmi pěknou třetí branku, na které se podílelo hned pět hráčů. Rozehrávku brankáře Pelána převzal Zúbek, přihrál na pravou stranu Hoškovi, který krásným míčem do prostoru uvolnil nabíhajícího Mikeše (po souboji z první půle, který mu způsobil roztržení obočí, dohrával s obvazem na hlavě). Mikeš pak krátkou přihrávkou doleva před pokutovým územím našel rozběhnutého Richarda Novotného, jenž střelou po zemi završil svůj velký den – hattrick a 0:3.
Áčko tak v neděli dosáhlo velkého úspěchu, který hráčům do dalších zápasů jistě pomůže hlavně po psychické stránce. Série neúspěchů je tak snad definitivně zažehnána a za týden ve Žďáru nad Sázavou by snad mohl přijít další bodový zásek…

Branky: 47., 52. a 79. Novotný
Rozhodčí: Hovorka
Diváci: 290
ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (51. Kříž - Humpolec)
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Kuldan, Špánek, Hošek (90. Horák), Mrňa, Merdita (87. Jakeš), Zúbek, Mikeš, Loup P. (86. Loup T.), Knos, Novotný 
Sestava Humpolec: Kříž - Alt (56. Havel M.), Šerý (62. Havel L.), Dalík, Pikl, Svoboda, Málek, Kopic, Skryja (52. Matějka), Pešek, Ujčík (76. Štěpán)