Muži B - 8. kolo I.A třídy, skupiny B : Herálec - Velká Bíteš 3:1 (1:0)

Z HERÁLCE BEZ BODU

V rámci 8. kola Benfika zavítala na půdu druhého týmu tabulky z Herálce a chtěla navázat na první výhru v soutěži z minulého kola

Info nám poskytl trenér Lukáš Mirdla

"Hřiště v Herálci bylo připraveno velmi dobře, ačkoliv na něj po celý týden pršelo, místy bylo dosti měkké a odskok míče velmi nevyzpytatelný. Domácí hned od první minuty chtěli diktovat tempo hry a nakopávanými míči za naši obranu usilovali o to se dostat brzy do vedení. Na tento plán byla ovšem naše obrana dobře připravena a ve spolupráci s brankářem Fialou všechny domácí snahy eliminovala. Po úvodním tlaku domácích jsme se také my ofenzívně osmělili, avšak proti býval ve větršině případů praporek pomezního rozhodčího nebo domácí obrana, která naše pokusy dokázala zneškodnit.
Do vedení se dostali v utkání nejprve domácí, kdy z pravé strany odcentrovali míč do vápna, míč propadl v hlavičkovém souboji k nikým nehlídanému Břízovi, který vymetl všechny pavouky ve Fialově pravém rohu branky - 1:0. Vedoucí branka nás ovšem nesrazila a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. K přímému kopu se postavil Pokorný, který míč posílal na zadní tyč domácí branky, od které se odrazil na nabíhajícího Ondru Švandu, pro kterého nebyl problem jej uklidit do branky - 1:1. Bohužel jak to tak v posledních utkáních bývá, nedokážeme příznivé skóre udržet delší časový úsek, a tak se za další minutu domácí dostali opět do vedení, které vydrželo až do konce poločasu.Tentokráte si z levé strany na dlouhý míč za obranu naběhl Štěrba, který se přes bránícího M. Švandu dokázal uvolnit a prostřelil z prostoru penalty i Fialu - 2:1. 
Druhou půlku jsem přeskupili naše řady a chtěli jsme dostat domácí víc do tlaku kombinační hrou (hlavně ve středu hřiště), což se nám místy i dařilo, avšak pouze do předfinální části, kde nás domácí obrana ve snaze o vyrovnání vždy zastavila. V závěru utkání jsme všechny naše snahy vrhnuli do snahy na vyrovnání. Posílili jsme ofenzívu na tři "hroťáky", avšak domácí naše pokusy dokázali odvrátit a nebo bylo proti naše špatné střelecké zakončení. Dvě minuty před koncem si za obranu nabíhal Pokorný, který dostal perfektně načasovaný míč do běhu, avšak nesmyslně zvednutý praporek pomezního Šrámka nás stál šanci na bod z tohoto utkání. V nastaveném čase dal podobu konečnému výsledku domácí Holeš, který rozhodl o výhře domácích v poměru 3:1.
Náš hráči se za předvedený výkon nemají co stydět, bohužel to nestačilo ani k bodu."

Sestava našich: Fiala - Shlaban, Švanda O., Švanda M. (46. Valsa), Pelikán, Svoboda, Loup Pat., Pokorný, Mahel (79. Duraj), Dvořák (69. Hvězda), Jašek (83. Smejkal)