Zastávka - V.Bíteš B 4:1 (1:0)

Benfica na úvod nestačila na Zastávku

Jednoznačným výsledkem skončilo první utkání turnaje čtyř týmů. Naše béčko se na hřišti favorita ze Zastávky neprezentovalo špatným výkonem, ale přes slabou produktivitu a chyby v defenzivě nakonec podlehlo soupeři jasně 1:4.

Naše béčko k prvnímu zápasu nastoupilo i s novou tváří v sestavě. Na hrotu útoku se objevil Filip Krula z Miroslavy, který by na podzim měl posílit naše áčko.

 

Domácí měli lepší vstup do utkání a hned v první minutě se po kolmici za obranu řítil domácí hráč sám na brankáře Janouška, ale pokus skončil v rukavicích našeho brankáře. O chvíli později po chybě v rozehrávce nabídli naši hráči domácím možnost ke skórování znovu, ale pokus se mezi tři tyč nevešel. Zhruba v 10. minutě také zahrozili naši hráči, míč se dostal až ke Krulovi, který už překonal domácího brankáře, ale střele chyběl důraz a domácí obránce stihnul míč vykopnout z brankové čáry. V 16.minutě mohl po další chybě v hostující rozehrávce do prázdné branky skórovat domácí útočník, ale opět minul. O deset minut později byli blízko úvodní branky hráči naší Benfici. Ondrák si navedl míč a pravou nohou jeho projektil orazítkoval břevno známou fotbalovou terminologií „břevno, čára a ven“. V 36. minutě se domácí přece jenom dočkali, po rychlém brejku vyřešili situaci dva na dva a domácí se mohli poprvé radovat.

Druhý poločas začal v opačném gardu, naši lépe kombinovali a udávali tempo hry. Také se jim dařilo dostat se do možností ke skórování, ale v koncovce jim  chyběl hlavně potřebný důraz. Domácí pak hrozili především z rychlých protiútoků a jeden takový přetavili i v druhý gól v 66. minutě. Hned o minutu později mohlo být zaděláno na drama, ale Pokorného vybídnutí před prázdnou bránou nepřetavil v kontaktní branku Jakeš, který přestřelil. Jenom tak zdokumentoval, že dnes je branka domácích pro naše hráče jakoby zakletá. Trest na sebe nenechal dlouho čekat a po možná nejhezčí akci zápasu se měnilo skóre už na rozdíl třídy, psala se 68. minuta a časomíra na krásně připraveném hřišti ukazovala skóre 3:0. Tato branka pak definitivně zlomila odpor našeho týmu a naopak domácí jen dodala klid na jejich kopačky. V 72. minutě pak domácí přidali dokonce čtvrtou branku, opět po rychlém protiútoku. Našim se přece jenom podařilo snížit, Pokorný byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu proměnil Isami – 4:1. Poslední významný okamžik opět patřil domácím, ale pěkná střela domácího hráče skončila na břevně Janouškovy svatyně. První utkání po dlouhé pauze tak vyšlo lépe domácím, kteří zaslouženě zvítězili v poměru čtyři ku jedné.

Branka: 79. Isami (PK)

Sestava: Janoušek- Loup Patrik, Pelikán, Švanda Ondřej, Chadim (46. Švanda Martin)- Macholán (46. Ráboň), Isami, Sznapka (70. Mejzlík), Ondrák (46. Jakeš)- Pokorný (80. Urbánek), Krula