Sobota 23. 8. 2014 16:30, 3.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Velká Bíteš - Přibyslavice

2:0 (2:0)

Branky:

39' Rozum David , 87' Matoušek Petr

Sestava:

Janoušek Karel , Paprskář Miroslav , Suchý Oldřich , Mucha Ondřej , Láznička Tomáš , Klusák Michal (66. Švanda Ondřej), Plechatý Ondřej , Jelínek Jiří , Švanda Martin (62. Loup Tomáš), Matoušek Petr , Rozum David ,

Komentář:

Na rozdíl od úvodních 2 remízových utkání vběhla na hřiště poněkud obměněná sestava, která měla jasný cíl a to zisk 3 bodů. Úvodní čtvrthodinka nabídla opatrný fotbal, který se odehrával převážně ve středu pole. První náznaky šancí začaly přicházet postupně. Ve 13.minutě prodloužil chytře Matoušek rohový kop, bohužel na druhé tyči stojící Martin Švanda se k zakončení neprobojoval. Ve 25. minutě nejdříve zakončoval Klusák z přímého kopu mimo, hned vzápětí ho napodobil útočník Přibyslavic, který si naštěstí také nedokázal srovnat mířidla. Ve 30.minutě se k exekuci přímého kopu postavil Matoušek, jeho střela sice letěla do brány, ale gólman hostí byl připraven. O tři minutky později jsme rychle rozehráli další standardku, Rozum poslal přetažený centr na Matouška, ten ale pouze zčechral boční síť. Naše aktivita před brankou Přibyslavic měla stoupající tendenci a za další minutku se do vápna podíval agilní Rozum, jehož přihrávku před prázdnou branku vystihl brankář Šimeček. Ve 39.minutě to byl opět velice aktivní Rozum, který na hranici ofsajdu převzal přihrávku Ondry Muchy, přesprintoval hostujícího obránce a poslal Benficu do kabin s jednobrankovým vedením.

 

Utkání se vyvíjelo v náš prospěch, což mohl ještě více podpořit Matoušek, bohužel jeho gólové zakončení z 59.minuty bylo posouzeno jako ofsajdové. Jeho parťák z útoku Rozum samozřejmě nechtěl zůstat na jedné vstřelené brance a za necelé 4 minutky se pokusil zakončit z hranice šestnáctky, bohužel jeho střela šla nad. Utkání se pomalu přibližovalo svému konci a Benfica stále nemohla přidat uklidňující branku, byť k tomu měla některé příležitosti jako například Paprskářovu střelu z dálky, nebo v 80. minutě průnik Tomáše Loupa, který ve svém sólovém nájezdu nechal tradičně vyniknout soupeřova gólmana. V 83. a 85. se Přibyslavice nadechly k poslednímu náporu, nicméně svoji střelu z hranice vápna i rohový kop poslaly mimo 3 tyče. Utkání tak rozhodla až 87. minuta, ve které jsme podnikli protiútok, na jehož konci byl Petr Matoušek zakončující zkušeně mezi nohy gólmana Šimečka. Povinné 3 body tedy zůstaly doma. Bude tomu tak i příští kolo proti Radostínu?