Neděle 31. 8. 2014 16:30, 4.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Velká Bíteš - Radostín n. O.

5:2 (4:1)

Branky:

9' Klusák Michal , 12' Rozum David , 18' Klusák Michal , 38' Valsa Radek , 75' Valsa Radek

Sestava:

Janoušek Karel , Švanda Ondřej , Suchý Oldřich , Mucha Ondřej , Láznička Tomáš , Klusák Michal (80. Říha Ondřej), Valsa Radek , Loup Tomáš , Jelínek Jiří (67. Paprskář Miroslav), Hemala Radek , Rozum David (46. Švanda Martin),

Komentář:

Víkendové hrátky počasí narušily program krajských i okresních soutěží a spousta utkání se vůbec neodehrála. To však nebyl případ nedělního fotbalového menu v Bíteši, které nabízelo souboj naší Benfici proti rozjetému Radostínu, který doposud nasbíral maximální počet 9 bodů ze 3 utkání, se skóre 7:1. Úvod utkání nabídnul náznak šance na obou stranách, nicméně vše podstatné se odehrálo na konci první desetiminutovky. Klusák využil kluzkého pažitu a svůj přímý kop procedil přes gólmana hostí. Ještě než utichly oslavy, letěly ruce našich fandů vzhůru podruhé. Láznička našel povedeným centrem hlavu Rozuma, který nabídnutou šancí nepohrdnul. Radostín začal doslova i obrazně šlapat vodu, nicméně ještě v 15. minutě stihnul zahrozit, kdy prodloužený centr vypadl z Janouškových rukavic, naštěstí kapitán Suchý uklidnil míč do bezpečí. V 18. minutě byla situace na trávníku ještě veselejší. Klusák se postavil k exekuci dalšího přímého kopu a přesně mířenou střelou k pravé tyči opět rozjásal fanoušky domácích, kteří se po ustání deště začali pozvolna trousit do ochozů. 3-0 po ani ne dvaceti minutách čekal asi málokdo a soupeř byl v tu chvíli zralý na ručník. Ve 20. minutě jsme měli další 2 tutovky, nejprve Valsa nastřelil bombou břevno a poté Rozum poslal nebezpečnou hlavičku vedle šibenice. Ve 30. minutě se k nebezpečné hlavičce dostal Suchý, ale zamířil až příliš vysoko. Následně jsme sundali nohu z plynu, za což jsme byli po právu potrestáni. Standardku ve 35. minutě ještě Janoušek lapil, ale hned o minutku později byl na střelu ze šestnáctky již krátký. Chvilkou nepozornost jsme ale okamžitě napravili. Krátce po rozehrávce se z poloviny hřiště nadechl k velkému sólu Láznička. Nejprve mu soupeř na vlastní polovině umetl dálnici, čehož Tomáš využil k nerušenému průniku až k hranici pokutového území, protlačil míč k Valsovi, a ten nám ve skluzu vrátil tříbrankové vedení. Blížící se poločas se ovšem jen nedohrával a Benfica si snadno vytvářel další šance. Ve 39. minutě napřáhl Rozum z hranice vápně, jeho zblokovaná střela však vyústila jenom v rohový kop. I ten byl nebezpečný, bohužel Jelínek poslal svoji hlavičku nad. Ve 42. minutě jsme soupeři zatápěli znovu, jenomže odražený míč napálil Loup pouze do tyče.

Druhý poločas byl o poznání chudší na šance, opadla i agresivita a nasazení, naštěstí soupeř neměl příliš morálních ani fyzických sil, aby utkání otáčel. Nicméně nebezpečný určitě byl. Ve 49. minutě Janoušek robinsonovým skokem vytlačil přímý kop letící do šibence. Naši odpověď si přichystal Valsa, ale svoji střelu ze 20 metrů poslal vysoko nad. Bohužel v 53. minutě jsme opět předvedli nedůslednost při bránění a dovolili jsme Radostínu snížit na rozdíl 2 branek. Utkání jsme ale poté již plně kontrolovali a čas o času si připravili střeleckou příležitost, především se činil aktivní Valsa. V 57. minutě zakončoval kombinační akci střelou vedle, za 3 minuty se dostal k dalšímu pokusu, který gólman hostí horko těžko odvracel na roh. V 75.minutě jsme utkání definitivně rozhodli. Bojovník Hemala obral soupeře o míč a započal rychlý protiútok, který gólově zužitkovali naši dvougóloví střelci. Klusák hezkou finálovou přihrávkou poslal Valsu do šance, kterou s přehledem proměnil. V 90.minutě jsme mohli skóre ještě vylepšit. Hemala potáhl rychlý kontr po pravé straně, poté nachystal hezkou přihrávkou šanci pro Loupa, ale vracející se obránce gólovou koncovku odmítnul. Utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem, který byl pro Radostní v důsledku spousty zahozených šancí ještě milosrdný. Příští týden jedeme na horkou půdu do Měřína, který tradičně patří mezi favority I.B třídy.