Sobota 11. 10. 2014 15:00, 10.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Velká Bíteš - Telč

3:0 (1:0)

Branky:

20' Rozum David , 55' Rozum David , 83' Ivančík Miroslav

Sestava:

Janoušek Karel , Paprskář Miroslav , Suchý Oldřich , Mucha Ondřej , Láznička Tomáš , Klusák Michal , Jelínek Jiří (79. Říha Ondřej), Ivančík Miroslav , Nekuda Tomáš (46. Dvořák Tomáš), Hemala Radek , Rozum David (61. Bartošek Ondřej),

Komentář:

V prvním poločase se hra odbývala mezi šestnáctkami obou mužstev, nicméně byl to náš soupeř, kdo díky našim ztrátám míče udával tempo hry. Pozitivem byla skutečnost, že naše obranná čtveřice pracovala spolehlivě a nedovolila Telči z mírné převahy generovat šance. Naopak naše přítomnost ve velkém vápně hostí znamenala permanentní nebezpečí. Nejdříve v 11. minutě chyběl hlavičkujícímu Suchému decimetr pro lepší zakončení rohu, poté ve 20. minutě ukázal Rozum, že v současné formě patří k nejnebezpečnějším útočníkům soutěže. Na hranici velkého čtverce převzal míč, se kterým se příliš nemazlil a ránou pod břevno vytrestal nejistého brankáře Misaře. Za 4 minutky později posílal Klusák centr na vzdálenější tyč, kde již málem zakončoval Ivančík, bohužel míč se zapletl do klubka nohou. Soupeř v průběhu prvního poločasu ukazoval, že kombinační hra, důraz ani rychlost mu nejsou cizí, ale čárky v kolonce brankové příležitosti se plnily pouze u našeho týmu. Ve 37. minutě postupoval Rozum sám na couvajícího stopera, který překvapivě zakopl o velké vápno, a další příležitost byla na světě. David se zřejmě chtěl předvést jako gentleman a takto jednoduše získanou šanci odmítl zakončit a ve zbrklosti soupeři jen odevzdal míč. Ve 40. minutě jsme zahrávali rohový kop, Rozum se vyšrouboval do vzduchu a krásným koníčkem vyzkoušel pozornost brankáře hostí, který jeho pokus vyškrábl konečky prstů na další roh. Z něj jsme opět zahrozili, bohužel Jelínek přehodil spolu s brankářem i brankovou konstrukci a tak se šlo do kabin za našeho vedení 1:0.

Hned v první minutě druhé půle zakončoval Rozum Lázničkův centr, bohužel jeho pokus prošel těsně vedle pravé tyče. Ve 47. minutě zkusila střelu i Telč, Janoušek ji ale vyboxoval do bezpečí. V 50. minutě se na hranici vápna zjevil osamocený Hemala, ale ukvapil se a svoji ránu namířil vysoko nad. Za dalších 5 minut přišla na řadu krásná kombinace po ose Jelínek, Dvořák, Klusák, Rozum, kterou posledně jmenovaný zakončil nekompromisní střelou do šibenice. V 59. minutě si Telč vypracovala svoji největší příležitost, útočník Telče však tváří v tvář Janouškovi neuspěl. Od tohoto okamžiku nebylo o výsledku utkání pochyb a řešila se jen otázka výše skóre. V 63. minutě rozezvučel z přímého kopu Klusák tyč, následnou dorážku poslal Hemala nad. V 83. minutě se aktivní Ivančík uvolnil přes svého obránce, který za ním ještě chvíli vlál, ale přerušit naši další gólovou koncovku nedokázal. 3:0 proti kvalitnímu soupeři z Telče čekal asi málokdo, nyní nás však čeká ještě náročnější výzva v podobě souboje na hřišti prvního Moravce.