Neděle 19. 10. 2014 14:30, 11.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

3:0 (0:0)

Sestava:

Šula Vlastimil , Paprskář Miroslav , Suchý Oldřich , Mucha Ondřej , Láznička Tomáš , Klusák Michal , Jelínek Jiří (79. Švanda Martin), Horký Jiří , Ivančík Miroslav (46. Kerber Luboš), Hemala Radek (79. Švanda Ondřej), Rozum David ,

Komentář:

Talentovaný tým Moravce neokupuje vedoucí příčku nadarmo. V dosavadním průběhu soutěže ztratil pouze 4 body za 2 remízy, což v kombinaci s úzkým a nepříliš kvalitním hřištěm stavělo před Benficu nelehký úkol. Začalo se pěkně zostra a velká intenzita na obou stranách byla k vidění po celé utkání. Už v páté minutě jsme si nachystali vynikající příležitost, Jelínek mohl postupovat sám na brankáře, bohužel na hranici šestnáctky nešťastně šlápl na balon a bylo po šanci. Identická situace se opakovala zhruba za 2 minuty, tentokrát se k úniku dostal Rozum, ale svůj samostatný únik dotáhl jen k rukavicím brankáře Lisého. V 15. minutě jsme pak měli další šanci, Klusákův přímý kop již pomalu zapadal do šibenice, když jej domácí gólman konečky prstů vyškrábl na roh. V 17. minutě měl ještě šanci kapitán Suchý, ale na malém vápně promáchl. Poté se začali probouzet domácí a naopak my jsme začali ztrácet půdu pod nohama. Moravec nám začal zatápět především po stranách, na kterých měl rychlostně vybavené typy hráčů, jejichž výpady jsme odvraceli s vypětím všech sil většinou na roh nebo do autu. Profil hřiště pak umožňoval domácím hrozit z prakticky každé druhé akce. Do konce poločasu jsme sice neinkasovali, ale nebezpečných hlaviček a závarů po rozích bylo asi půl tuctu. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili aktivněji my, ovšem Hemala svůj útok zakončil slabě. Výhodu následného rohového kopu jsme málem využili, míč si razil cestu malým pokutovým územím, bohužel se nenašel nikdo, kdo by ho usměrnil do sítě. V 53. minutě vysunul Klusák krásně Lázničku do šance, ten ale nedokázal zkrotit svoji levačku a poslal míč mimo 3 tyče. V 55. minutě jsme nevyřešili situaci v našem pokutovém území a přišel kritický moment utkání. Míč se namísto výletu na přilehlé kurty dostal zpátky do hry, což rezultovalo v nešťastný souboj a jednoznačnou penaltu. S ní si domácí kapitán Černý poradil příkladně. V 57. minutě se ještě Mucha snažil o vyrovnání, bohužel neúspěšně usměrňoval standardní situaci. Jak být nebezpeční ve vápně nám ukázali domácí v 63. minutě, kteří skórovali Hladíkem nedůrazně pokrytým v prostoru malého vápna. Za dalších 7 minut přišel centr na vzdálenější tyč a nekrytý Černý stanovil závěrečné skóre na jednoznačných 3:0. Sílu na zvrat jsme neměli a tak si připisujeme do tabulky třetí prohru. Příležitost k reparátu máme vynikající, neboť se v sobotu poměříme s druhým týmem tabulky z Dukovan.