Neděle 9. 11. 2014 13:30, 14.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Stonařov - Velká Bíteš

1:2 (0:1)

Branky:

20' Hemala Radek , 90' Klusák Michal

Sestava:

Šula Vlastimil , Švanda Ondřej (65. Paprskář Miroslav), Suchý Oldřich , Mucha Ondřej , Láznička Tomáš , Klusák Michal , Jelínek Jiří (46. Loup Tomáš), Kerber Luboš , Ivančík Miroslav (75. Švanda Martin), Hemala Radek , Rozum David ,

Komentář:

K nedělnímu dalekému výletu do Stonařova jsme poprvé za podzim využili dopravu autobusem. Tato volba se ukázala jako velice prozíravou, ale pěkně popořadě…Ve 4.minutě jsme předvedli pohlednou kombinační akci po pravé straně, Rozumovu přihrávka pod sebe však vystihl domácí stoper. Domácí odpověděli nebezpečnou střelou zpoza vápna, naštěstí směřovala těsně vedle. Na konci první čtvrthodiny jsme nedbale bránili na půli hřiště, ze čehož rezultoval rychlý brejk 3 na 2, který musel hasit až nestárnoucí Šula. Ve 20. minutě jsme Stonařovu ukázali jak se zakončuje rychlý brejk. Ivančík udržel důležitý balon ve středu hřiště, ke zteči vysunul rychlonohého Rozuma, ten akci zatáhl do vápna a nachystal na desítku Hemalovi, který placírkou uklidil míč do sítě. Povedená akce nás nabudila a za 4 minutky mohlo být 0:2, to by ovšem Ivančík nesměl pálit pánubohu do oken. Bohužel poté jsme přenechali prostor domácím, kteří do poločasu stihli 2x ohrozit naši branku, ale pozorný Šula změnu skóre nepřipustil. Druhé dějství otevřela nadějná akce Kerbera, jeho přihrávku však Hemala v uklidňující gól nepřetavil. Pak ovšem začali domácí získávat půdu pod nohama a až příliš snadno pronikali do naší obrany a sbírali čárky v kolonce střel na branku i mimo ni. Naštěstí střelecké pokusy Stonařova z hranice velkého vápna prozatím bezpečně likvidoval Šula, nebo neschopnost domácích pořádně zamířit. V 67. minutě přišel zásah shůry. Faul na Lázničku posoudil zmatený sudí zcela opačně a daroval domácím pokutový kop a srovnání skóre. Kdo čekal, že nás tato situace nakopne, přepočítal se. Domácí byli při chuti a v dalších 10 minutách stříleli 2x mimo. Až v 81. minutě jsme se zmohli na ohrožení branky, krásnou střelu Hemaly do šibenice však domácí gólman ještě krásněji vytáhnul mimo. Stačilo málo a v 87. minutě jsme bývali byli bez bodu. Jenže Šula prokázal, že i on umí létat a krotit míče směřující do šibenice. Následně chycená dorážka z bezprostřední blízkosti pak korunovala Vlastův parádní výkon. Ba co víc. Domácí usazení kolem našeho vápna nepohlídali náš rodící se brejk, který osamocený stoper hasil jen odkopem do autu. Duchapřítomný Hemala uslyšel křiknutí Klusáka, který se k překvapení všech a snad i sama sebe ocitnul v přední linii a vhozený aut na úroveň penalty mazácky usměrnil do sítě. Pan sudí si zřejmě oddechnul a hned pro rozehrávce ukončil zápas, ve kterém jsme nepředvedli bůhvíjaký fotbal, ale potvrdili starou Horníkovu pravdu: "Důležitý jsou body, na všechno ostatní se v…."