Neděle 5. 10. 2014 15:00, 9.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Studenec - Velká Bíteš

0:4 (0:2)

Branky:

2' Rozum David , 43' vlastní , 70' Hemala Radek , 83' Škorpík Michal

Sestava:

Jelínek Jiří , Paprskář Miroslav , Suchý Oldřich (76. Kopáček Lukáš), Mucha Ondřej , Láznička Tomáš , Dvořák Tomáš , Klusák Michal (73. Škorpík Michal), Loup Tomáš , Hemala Radek , Rozum David (68. Říha Ondřej),

Komentář:

Ještě než diváci usedli na lavičky, mohli sledovat, jak se ujímáme jednogólového vedení, kdy na hraně ofsajdu stojící Rozum přehodil brankáře Spielvogela. V 6. minutě se ke střele zpoza šestnáctky odhodlal Rozum, obrana Studence ale tento pokus zablokovala, následnou střelu Tomáše Dvořáka z 25m ztlumil gólman do své náruče. V 11. minutě kopal Klusák přímý kop, bohužel z nadějné pozice mířil nad. Na konci první čtvrthodinky se Jelínek krásně uvolnil u levé lajny, po sérii narážeček doputoval míč ke Klusákovi, ale ten poslal svoji ránu mimo 3 tyče. Poté se karta začala obracet a domácí si díky zvýšené aktivitě vybojovali několik standardních situací. Ve 21. minutě propadnul rohový kop na vzdálenější tyči, naštěstí se domácí útočník ukopl a poslal 100% šanci mimo. Ve 24. minutě jsme si v obraně špatně rozebrali soupeřovy hráče, což vyústilo ve střelu, kterou Janoušek zlikvidoval. Ve 31. minutě předvedl Janoušek svoje kvality, když sérii 3 velice nebezpečných střel postupně vytlačil 2x na břevno a jednou na tyč. Po této šanci domácí trošku psychicky a fotbalově opadli a do konce poločasu byla k vidění poměrně vyrovnaná hra. Příchod do kabin jsme si však ještě osladili, když po našem rychlém brejku zazmatkovala obrana domácích a vstřelila si vlastní gól. Druhé dějství nabídnulo podobný fotbal jako v prvním poločase. Obě mužstva byla v osobních soubojích poměrně důrazná a šance se převážně rodily z brejkových situací. Nejdříve domácí poslali další navštívenku do břevna, pak jsme ale utkání uchopili pevně do svých rukou a nedali domácím příliš možností na zvrat. Nejprve v 52. minutě neuspěl Mucha při standardní situaci, v 56. minutě Dvořák povodil obranu u brankové čáry, ale následnou zpětnou přihrávku jsme do sítě ještě nedopravili. V 59. minutě už ale uhodilo, když Hemala povedenou křížnou střelou do horního koutu nedal gólmanovi domácích šanci. O 6 minut později zakončoval Klusák protiútok těsně nad. Závěrečná desetiminutovka nabídla samostatný únik Loupa, ten ale tutovku zazdil. Výslednou podobu skóre přinesla standardní situace z 83. minuty, kdy Říha napálil vyražený míč zpátky do ohně, kde se zjevil střídající Škorpík, kterému stačilo jen lehce nastavit placírku. Získané 3 body musíme potvrdit domácím vítězstvím proti nebezpečné Telči. Utkání se odehraje v sobotu v 15:00.