Neděle 24. 5. 2015 16:30, 23.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Telč - Velká Bíteš

7:1 (4:0)

Branka:

70' Jelínek Jiří

Sestava:

Janoušek Karel , Švanda Martin , Paprskář Miroslav (46. Horký Jiří), Suchý Oldřich , Mucha Ondřej , Kopáček Lukáš , Klusák Michal , Jelínek Jiří , Láznička Tomáš (65. Kadlec Jan), Rozum David (80. Čech Martin),

Komentář:

Úspěšná jarní bilance vynesla našeho soupeře až na první místo průběžné tabulky a budila jednoznačný respekt. Když navíc uvážíme naše dosavadní mátožné jarní počínání, věděli jsme, že nás nečeká jednoduchá práce. Nastoupili jsme s jednoznačným plánem a myšlenkami na defenzivu, ale hned v prvních sekundách naznačili domácí, že chtějí utkání rozhodnout co nejdříve. V 16.minutě jsme trestuhodně nepokryli dobíhajícího hráče, který dorážel Janouškem vyraženou střelu a náš plán začal hroutit jak balíček z karet. O chvilku později jsme se sice prokombinovali až do velkého vápna, ale zakončení Kopáčka přišlo až po signalizovaném a odpísknutém postavení mimo hru. Další naše pokusy o výlety na polovinu Telče končily buď před vápnem, anebo rovnou hluboko uprostřed pole, kde nám domáci dávali lekci z běhavého ofenzivního fotbalu. Nelze se tak divit, že domácí celkem pravidelně větrali naši obranu a další branky byly jen otázkou času. Tento čas nastal ve 30. 38. a 44. minutě, přičemž všechny branky lze stručně charakterizovat společným jmenovatelem - nedůrazné bránění.

 

Druhou půli jsme chtěli dohrát důstojně a neuříznout si tak ještě větší ostudu. V 52. minutě mířil na bránu Klusák, ale slabší střela nemohla nijak výrazněji ohrozit brankáře domácích. Vzápětí Janoušek zlikvidoval brejk, ale hned při tom dalším z 57. minuty už domácí příkladně zakombinovali a uklízeli do prázdné branky. Mezi 68. až 70. minutou jsme se dostali k sérii rohů a při tom třetím se na nás usmálo štěstíčko a Martin Švanda dokázal dostat míč za brankovou čáru. Bohužel v 73. minutě ale Janoušek podběhl dlouhý pas a domácí tak zdarma přišli k šestému gólu. Čas zoufale neubíhal a tak konečnou ránu z milosti nám domácí zasadili v 82.minutě z nařízené penalty. Težko hledat po takovém utkání nějaká pozitiva, skóre určitě na výstavku není. Ale viděli jsme kde se v současnosti nachází špička B. třídy a jak obrovský rozdíl dokázalo udělat několik měsíců laxního přístupu k tréninku. Příležitost k tomu, abychom demonstrovali pochopení vážnosti situace, budeme mít hned tuto sobotu, kdy se střetneme s druhým aspirantem na postup, týmem Moravce.