Sobota 13. 6. 2015 13:30, 26.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Velká Bíteš - Bystřice n. P.

4:1 (1:1)

Branky:

2' Rozum David , 51' Mucha Ondřej , 78' Valsa Radek , 90' Rozum David

Sestava:

Pelán Michal , Paprskář Miroslav , Suchý Oldřich , Mucha Ondřej , Láznička Tomáš (75. Švanda Ondřej), Klusák Michal (60. Valsa Radek), Loup Tomáš , Jelínek Jiří (75. Horký Jiří), Švanda Martin , Čech Martin , Rozum David ,

Komentář:

Soupeř v důsledku technické poruchy přijel o něco později a vůbec celé utkání připomínalo jeden velký srandamač. Ještě než se diváci stačili usadit, sledovali Rozuma jak si obhazuje brankáře hostí a uklízí mičudu do sítě. Narozdíl od předchozích zápasů to byl přímo snový začátek. Moudro "sen je sen, probudíš se, je den," došlo naplnění již ve 4.minutě. Pelán nejprve zlikvidoval první střelu, akce ale pokračovala a zpětnou přihrávku uklidil do sítě Špatka. První čtvtinu utkání jsem odehráli v nedbalkách, což bylo vidět v 18.minutě, kdy zapomenutý hráč prověřil Pelána nebezpečnou střelou. Po první pauze na občerstvení jsme se srovnali a začali přebírat otěže záapasu do vlastních rukou. Ve 30. minutě Jelínek vybídnul krásným krosem do brejku Loupa, ten nezpanikařil, míč si navedl do výhodné střelecké pozice na vápně, ale svůj pokus namířil vysoko nad. Ve 32. minutě měl gól na hlavě Čech, ale jeho hlavička šla také nad. Ve 34. vedli nadějný brejk Rozum, Loup a Čech, posledně jmenovaný však orazítkoval jen tyč! Vzápětí Čech uzavřel aktivní pětiminutovku, bohužel zase jen těsně vedle pravé tyče. V 38. minutě jsme měli další solidní brejk, který chtěl tentokrát zakončovat Rozum, ale ani on míč do sítě nedostal. Před koncem první půle ještě Jelínek protančil až na hranici šestnáctky, ale ani jeho pokus změnu skóre nepřinesl. Druhý poločas se nesl ve znamení našeho neustálého tlaku. Nejprve své gólovky promarnili Rozum a Čech, ale už v 51. minutě přinesl klid na naše kopačky stoper Mucha, který zakončil roh a oslavil svoji první vstřelenou branku na Benficu. Za dvě minuty se mohla situace opakovat, ale ani Mucha, ani Suchý nedokázali trefit branku Bystřice. Soupeř se připomněl v 59. minutě, kdy z protiútoku musel nejdříve odvracet centr Pelán a opakovaný pokus Láznička. Vzápětí Loup vypálil nebezpečnou křížnou střelu, ale ta proletěl jen těsně mimo. V 63. vysunul Valsa Rozuma, ale hostující brankář byl u míče o vteřinku rychleji. V 71 . minutě si tato dojice spolupráci zopakovala, nejdříve vymíchali hostující obranu, ale místo razantního zakončení přišly kudrlinky ve kterých se Rozum zasukoval a ze tutovky tak nebylo nic. V 78. minutě vyslal střelu z dálky Vasla, hostující stoper míč lehce tečoval a gólman již neměl nárok zareagovat. Definitivní jistota třech bodů pak přinesla do hry ještě více uvolnění, což umožnilo Rozumovi dostat se 3x do gólové šance. Náš střelec, který se na jaře v koncovce hodně natrápil, ale svůj poslední pokus proměnil a stanovil výsledné skóre na 4-1. V průběhu jarní části jsme se přesvědčili, že B.třída je velmi vyrovnaná soutěž a jakýkoliv jiný než 100% přístup znamená ztráty bodů a nebezpečné hazardování s umístěním v tabulce. Věřme, že do nové sezóny si z letošního jara vezmeme ponaučení a otočíme výrazně negativní jarní bilanci.