Sobota 22. 8. 2015 16:30, 3.kolo Krajský přebor 2015/2016

Velké Meziříčí - Velká Bíteš

0:2 (0:1)

Branky:

26' Dvořák Tomáš , 74' Dvořák Tomáš

Sestava:

Janoušek Karel (28. Bartošek Josef), Kopáček Lukáš , Kerber Luboš , Horký Jiří , Střecha Ladislav , Antoš Petr , Dvořák Tomáš , Ivančík Miroslav (78. Mrňa Tomáš), Nekuda Tomáš , Mucha Ondřej , Rozum David (84. Bartošek Ondřej),

Komentář:

Velice pikantní zápas čekal naše hráče v rámci třetího kola krajského přeboru, kdy většina základní sestavy našeho týmu prošla některým z týmů právě Velkého Meziříčí. Ještě před utkáním nabádal Mirek Ivančík ve stylu svého jmenovce Dušína. "Dneska se na fakt v******* a nebudeme kecat jasný" a utkání mohlo začít.

Naši sázeli na hru ze zabezpečené obrany a chtěli chodit do brejků, což se jim dařilo. Soupeř si v průběhu celého zápasu žádnou šanci nevytvořil. Naopak naši měli možností jasně více. První velkou šanci měl Kopáček, přímýho volný kop propadl až na hranici malého vápna, ale Kopáček přestřelil. V další šanci byl Ivančík, ale jeho střelu domácí brankář Simandl reflexivně vyrazil. Naši se přece jenom dočkali ve 26.minutě Ivančík vybídnul Dvořáka, který v tváří tvář brankáři nezaváhal a poslal naše barvy do vedení. Hned poté musel řešit trenér Kubec nepříjemnou komplikaci, když se zranil brankář Janoušek a musel střídat. Do poločasu měl ještě možnost Rozum, ale z úhlu těsně minul domácí svatyni. Domácí měli jen několik závvarů při standartních situacích, ale naše obrana fungovala na jedničku.

Druhé dějiství přineslo hned z kraje velkou šanci našich. Rozum pláchnul domácí obraně a trefil tyč Simandlovi branky, k následné dorážce se Dvořák těsně nedostal. Naši dál poctivě bránili a domácí na naši obranu recept najít nemohli. Pojistka vedení přišla v 74.minutě přímý kop rozehrál Horký po zemi na Dvořáka ten přiťuknul Antošovi, jeho střelu brankář vyrazil jen k volnému Dvořákovi a ten zvyšoval na 2:0. Na hřišti už se spíše jiskřilo než hrál fotbal a tak si naši připsali druhou výhru v řadě a v derby získali důležité tři body.