Neděle 19. 4. 2015 16:00, 18.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

63' Kopáček Lukáš

Sestava:

Janoušek Karel , Kopáček Lukáš , Mucha Ondřej , Láznička Tomáš , Suchý Oldřich , Střecha Ladislav , Jelínek Jiří (25. Bartošek Ondřej), Klusák Michal , Loup Tomáš , Dvořák Tomáš , Hemala Radek (79. Paprskář Miroslav),

Komentář:

Souboj týmů z horní poloviny tabulky sliboval pěknou podívanou, zvlášť když byla naše sestava prošpikovaná třemi borci z A týmu. Utkání jsme začali aktivně a již ve 3.minutě sváděl souboj s měřínskou obranou Dvořák, jeho sražení ve vápně, ale nechalo sudího Hanzla klidným. Poté se hra rozdrobila do řady soubojů a nepřesností, které neumožňovaly plynulý přechod do ofenzivy a tvorbu šnací. Většina náznaků akcí tak končila daleko před velkým vápnem. Měřín se s touto rozháranou hrou dokázal popasovat lépe a občas dokázal zahrozit z rychlých kontrů. Svoji první šanci si hosté vypracovali v 17.minutě, ale zakončovali nad. Ve 22. minutě došlo k nedorozumění mezi stopery a gólmanem Jiskry Meřín, bohužel Loup nedokázal přesně zamířit do odkryté branky. Ve 32. minutě Janoušek vyboxoval hezky zahraný trstný kop, ale již o 6 minut později lovil míč ze sítě, když jsme včes nepřistoupili k soupeřům v naší šestnáctce a nechali Bublana skórovat. Poločas se chýlil ke konci, statistika našich střel nám ke cti rozhodně nesloužila a tak jediné naše zápisy se týkaly 2 zraněných hráčů (Jelínek, Bartošek). Když už se od prvního poločasu nic nečekalo, přišla studená sprcha podruhé. Opět jsme hostům nechali příliš volného prostoru ve vápně a Matoušek akrobaticky zakončil rohový kop 0:2. Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním průběh zápasu zdramatizovat. Ne že by se úroveň hry zásadně proměnila, nicméně začali jsme si vytvářet nějaké šance. V 60.minutě nejdřív Kopáček zamířil hlavou nad. Za 2 minuty pak Rozum vybojoval na šestce míč, bohužel zády k brance nedokázal míč správně trefit a razantněji uklidit do sítě. Aktivní pětiminutovku jsme zakončili hlavičkou Kopáčka, která tentokrát měla gólové parametry 1:2. Během závěrečné půlhodinky však nepřišel očekávaný tlak a Měřín si chytře hlídal jednobrankové vedení. V poslední minutě jsme získali možnost zahrávat poslední roh a chyběly milimetry abychom utkání alespoň zplichtili. Nastřelená tyčka a následný závar však s ukazatelem skóre nepohnuly a tak jsme poprvé v sezóně odevzdali všechny 3 body soupeři. V příštím kole odjíždíme na horkou půdu ve slušné formě hrajících Kněžic. Pokud chceme pomýšlet na body, musíme rozhodně přidat v nasazení i fotbalové kvalitě.