Neděle 23. 8. 2015 16:30, 3.kolo I.B Třída sk.B 2015/2016

Sestava:

Bartošek Josef , Kopáček Lukáš , Švanda Ondřej , Kerber Luboš , Mucha Ondřej , Jelínek Jiří , Hemala Radek , Bartošek Ondřej , Mrňa Tomáš , Čech Martin , Rozum David (46. Antoš Petr),

Komentář:

Vedení zajistil Radešínské Svratce krásnou střelou Havránek

První poločas nabídl bojovný fotbal a vyrovnanou hru. Domácí se sice dostali do několika šancí, chyběla jim ale přesnost. Martin Čech hlavičkoval z malého vápna na Šebka, jeho střele ale chyběla razance. Brankář hostí si nadvakrát poradil i se samostatným únikem Rozuma. Radešínská Svratka se sice k nějakým výraznějším šancím v prvním poločase nepropracovala, v 41. minutě však vybojoval míč Havránek a krásnou střelou z rohu vápna se postaral o to, že o poločasové pauze bylo v kabině hostí veselo - 0:1.

Hemala vyrovnal a v závěru odmítl rozhodnout

Druhý poločas byl na fotbalové momenty přece jen o něco hutnější. Hosté mohli jít v šedesáté minutě do vedení, ale touto šancí pohrdli, a to je mělo mrzet. Po faulu brankáře Bartoška na Pekárka, který byl oceněn žlutou kartou, se k exekuci pokutového kopu postavil Michal Šacl, netrefil ale vůbec branku. Svůj smolný zápas završil tentýž hráč o šest minut později, když byl střídán pro zranění. V té samé minutě pak nádherně odcentroval Bartošek a Hemalovi stačilo trefit prázdnou branku - 1:1. Domácí pak ještě několikrát zahrozili, Jelínkova střela z vápna i další Čechova hlavička si však cestu do sítě nenašla. Na druhé straně si Havránek v nejdůležitějším okamžiku předkopl míč a také Pekárek svůj průnik zleva nezakončil úspěšně. Když už to vypadalo na dělbu bodu, dostal se v poslední minutě do samostatného úniku Hemala. Bohužel pro Bíteš však situaci nezvládl, trefil Šebka a nechal Radešínskou Svratku odjet s bodem.

Ohlasy k zápasu

Jiří Jelínek (kapitán Velké Bíteše B): Bod bereme jako ztrátu. Měli jsme podle mého názoru více šancí než soupeř. Na druhou stranu kdoví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby hosté za stavu 0:1 proměnili penaltu. Pochvalu si zaslouží Kerber a Ondřej Bartošek.

Michal  trachot (trenér Radešínské Svratky): Hrálo se těžké bojovné utkání. Z naší strany v prvním poločase v podstatě bez šancí, ve druhém jsme pak neproměnili penaltu a domácí vyrovnali. Z mých svěřenců mě potěšili svým výkonem Havránek a Hudeček.