Sobota 30. 5. 2015 16:30, 24.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Velká Bíteš - Moravec

2:5 (0:3)

Branky:

0' Hemala Radek , 0' Klusák Michal

Sestava:

Janoušek Karel , Švanda Ondřej (15. Láznička Tomáš), Paprskář Miroslav , Suchý Oldřich , Mucha Ondřej , Klusák Michal , Loup Tomáš (51. Bartošek Ondřej), Jelínek Jiří (65. Švanda Martin), Pelán Tomáš , Hemala Radek , Rozum David ,

Komentář:

Z utkání uběhlo několik málo desítek vteřin když nám po pravé stráně pláchl rychlonohý Juračka a s jistotou podstřelil Janouška. Nadějná šance na naši odpověď přišla ve 4.minutě, bohužel přihrávka Hemaly jen o půlmetřík minula paty Rozuma. O pár chvilek později nám soupeř ukázal jak je to jednoduché. Dobrým presinkem vybojoval míč ve středu pole kapitán Černý a ranou z velké dálky propálil Janouška. Pěkně studená sprcha hned na úvod utkání, bohužel hororovému začátku neměl být ještě konec. V 15.minutě prošel soupeř snadno do pokutového území, jeho první ránu Janoušek ještě kryl, ale dorážku jsme si opět nepohlídali a tak na tabuli brzy svítilo skóre 0:3. Moravec získal rozhodující náskok a do konce poločasu se hrálo v poklidném tempu mezi velkými vápny. Občasný rozruch přinesla některá z málo povedených střel, ale soupeř si vývoj utkání plně kontroloval.

V začátku druhého poločasu nás soupeř opět přistihnul v nedbalkách. Nejprve Janoušek špatně odhadnul dalekonosný pokus do břevna, ale s určitým úsilím nakonec míč ještě zkrotil. Špatným výhozem však trefil Lázničku a odražený míč uklízel Moravecký Hladík do opuštěné branky. V 61. minutě jsme se sice zmohli na střelu, bohužel pokus Pelána směřoval o 2 metry mimo. V 66. minutě podniknul ofenzivní výpad hostující bek Kudiovský a pohlednou kombinaci zakončil krásnou střelou do šibenice. Spoueři jsme jako již poněkolikáté v tomto utkání jen paasivně přihlíželi. Poslední čtvthodinka přeci jen přinesla opticky vyrovnanou hru a také úpravu skóre z naší strany. Nejprve se v 74.minutě pěkně trefil Klusák z přímého kopu, ale nutno říct, že soupeřův brankář mu špatným zákrokem výrazně dopomohl. Následně každé z mužstev vypálilo jednu ráno mimo. V 82.minutě jsme si vybojovali slušnou příležitost, ale centr Hemaly trefil Rozum jen do středu branky. O pár momentů později jsme se dostali k rychlému brejku, který táhl Hemala. Na půlící čáře udržel v souboji míč, ve sprintu si poté obhodil hostujícího obránce a tvrdým zakončením nedal mladému brankáři hostí šanci. Do konce utkání se skóre již nepohnulo a tak jsme soupeři celkem snadno přenechali všechny 3 body. Sezóna se chýlí ke svému konci, ale bylo by více než potřebné ve zbývajících 2 kolech urvat alespoň nějaké body, abychom jarní část nekončili s tak tristní bilancí. V nadcházejícím víkendu se o to pokusíme v Dukovanech, se kterými si v neděli pohrálo Křoví a především pak pětigólový střelec Kalina. Napodobí ho někdo z Benfici?