Neděle 25. 3. 2018 15:00, 18.kolo Fortuna divize D 2017/2018

Velká Bíteš - Havlíčkův Brod

3:0 (1:0)

Branky:

24' Pergl Pavel , 70' Juříček Tomáš , 92' Chlup Jiří

Žluté karty:

76. Chlup Jiří , 57. Daněk Libor , 27. Pohl Jan

Sestava:

Pelán Michal , Pergl Pavel , Pokorný Jiří , Mrňa Tomáš , Bílek Jan , Chlup Jiří , Knos Martin (61. Novotný Richard), Daněk Libor , Mucha Ondřej (80. Hibš Dominik), Juříček Tomáš , Pohl Jan ,

Komentář:

Přesně 24 minut trvalo, než se na poslední chvíli dotažený přestup zkušeného Pavla Pergla začal našemu týmu vyplácet. V polovině prvního poločasu si totiž tento hráč vzal na vlastní polovině míč, jakoby nic s ním prošel až před pokutové území hostů, přehodil si ho z levačky na pravačku a přesnou střelou pod břevno protilehlé části branky otevřel jarní střelecký účet našeho mužstva. Byl to bezpochyby klíčový moment zápasu, který se v nevlídném větrném a studeném nedělním odpoledni hrál na umělé trávě VUT Brno. Hrstka věrných fanoušků našeho týmu do té doby sledovala opatrnou oťukovánou obou soupeřů, ve které bylo šancí jako šafránu. 
Tu první vzalo v 6.min. Tomáši Juříčkovi špatné zpracování míče, Jan Pohl zase v 20.min netrefil branku. Hosté do té doby nepředvedli směrem dopředu vůbec nic. Branka Pavla Pergla ale zásadně určila další průběh utkání. Havlíčkobrodští se museli začít tlačit více do útoku a náš tým díky tomu mohl hrozit z rychlých brejků. První střelu na branku našich ale hosté vyslali až po půlhodině hry, střela M. Polcara ale mířidla vedle. Brzy poté měl slibnou šanci Jiří Chlup po šikovném sklepnutí Ondřeje Muchy, ale v dobré pozici jen trefil brankáře Kubáta. V závěru poločasu hosté přece jen zvýšili aktivitu, největší šanci jim ale pohříchu připravil Jirka Pokorný svým nešťastným přiklepnutím míče. M. Polcar ale branku přestřelil. 
Svoji aktivitu si Havlíčkův Brod přenesl i do začátku druhé půle, postupně ale bylo čím dál více viditelné, že cestu k dobytí naší branky budou hráči soupeře hledat jen těžko. Naopak na hřišti i na jejich lavičce čím dál více rostla nervozita, která jejich snahu pravidelně tříštila a to našemu týmu maximálně vyhovovalo. Zhruba po hodině dokonce na hřišti vznikla menší šarvátka, doutnající oheň ale rozhodčí Pospíšil rychle uhasil žlutými kartami a rázně si tak sjednal pořádek. Potom ještě jednou zahrozil agilní M. Polcar, když se snažil dorazit centr poslaný na zadní tyč, ale opět neúspěšně. 
Pak se ale začalo opět blýskat na druhé straně hřiště. Nejprve zahrozil střídající Richard Novotný (nahradil nevýrazného Martina Knose), pak se snažil brankáře hostů neúspěšně překvapit chytrou střelou Pavel Pergl (hostující hráči mu pro to stejně jako při brance v první půli nechali dostatek prostoru), aby silnou desetiminutovku našich po závaru před brankou hostí zakončil mazanou gólovou patičkou Tomáš Juříček - 2:0.
I když do konce zápasu v této chvíli zbývalo dvacet minut, bylo rozhodnuto. Soupeř se sice pořád snažil něco vymyslet, ale do vyložených šancí se už nedostal. A když už se zdálo, že by střela jednoho z jejich hráčů mohla ohrozit svatyni Michala Pelána, Tomáš Mrňa dokázal nadějnou střelu v 80.min. ve vlastním pokutovém území včas zblokovat. Závěr zápasu se tak dohrával v poklidném tempu, které narušily už jen akce z nastavení, kdy nejprve sice Jan Pohl ve 100% šanci nastřelil brankáře, Jiří Chlup ale přispěchal s dorážkou a konečný výsledek stanovil na rozdíl třídy - 3:0.
Naši tak jarní část soutěže začali nejlépe jak mohli. Do tabulky soutěže si připsali 3 body a dotáhli se na svého dnešního soupeře. Potěšily výkony posil. V obraně sršeli jistotou jak Pavel Pergl tak Jan Bílek, v záloze působil sebevědomě Libor Daněk, gólově se do statistik zapsal Tomáš Juříček. Poctivý výkon ale podali všichni hráči našeho týmu a konečný výsledek je tak naprosto zasloužený. Hosté zklamali, kapitán Háněl se věnoval spíše diskuzím s rozhodčím, protihráči i tribunou, na hřišti se vůbec neprosadil. 
Před další důležitým zápasem v Blansku si tak naši fotbalisté slušně zvedli sebevědomí a nezbývá než doufat, že podobný výkon předvedou i příští "velikonoční" sobotu.

Statistiky:
Branky: 24. Pergl - 1:0, 70. Juříček - 2:0, 90+2. Chlup 3:0
ŽK: 3:2 (za náš tým Daněk, Pohl a Chlup)
Rozhodčí: Pospíšil
Diváků: 100
Sestava našich: Pelán - Pokorný, Bílek, Mrňa, Pergl - Mucha (81. Hibš), Daněk, Chlup, Knos (61. Novotný) - Pohl, Juříček
Trenér: J. Mika