Neděle 15. 5. 2016 16:30, 22.kolo I.B Třída sk.B 2015/2016

Velká Bíteš - Měřín

4:0 (2:0)

Branky:

0' Pohl Jan , 0' Hemala Radek , 0' Hemala Radek , 0' Pohl Jan

Sestava:

Pelán Michal , Švanda Ondřej (75. Paprskář Miroslav), Jelínek Jiří (46. Pelán Tomáš), Švanda Martin , Suchý Oldřich , Čech Martin , Loup Tomáš (46. Bartošek Ondřej), Hemala Radek , Mrňa Tomáš , Malý Ondřej , Pohl Jan ,

Komentář:

Počasí, že by psa nevyhnal a v ochozech pouze hrstka nejvěrnějších diváků. Psa sice ne, ale KONĚ ano, jako první se totiž na hrací ploše objevuje Tomáš „Koník“ Loup a utkání začíná. Naši ve žluté barvě dresů vzor BANÁNA nechtějí připustit žádnou komplikaci a začínají se tlačit před branku hostů. V hledišti se jako první ozývají děti Jendy Pohla, zřejmě se dožadují po svém otci vstřelení branky, vždyť jsou na to v posledních kolech dosti zvyklé. V šesté minutě prostrkává Jenda Pohl míč na Martina Čecha, jenže ten bohužel první gól nedává. Trochu parády přináší minuta sedmá. Ale ne na hřišti, fotbalová etuda se odehrává mimo trávník. A to když žena slavného fotbalového muže Martina Ivančíková skvěle tlumí míč podrážkou a to stylem, že by futsalová reprezentace zcela jistě uvažovala o angažmá. J A jsme opět zpět na hřišti. Jenda Pohl doslova jako bystrý ohař vyčíhl malou domů a řítí se sám na branku hostí. Brankář zmenšuje střelecký úhel a pokus vyráží. Po úvodním tlaku přichází několik minut odpočinkového fotbalu. Až střela v jedenadvacáté minutě z kopačky Tomáše Mrni znamená pro brankáře z Měřína velké nebezpečí, ale on vytěsňuje zápasovku mimo tyče. Byl to opravdu skvělý a tvrdý pokus. O tři minutky později už bylo veselo. Novopečený otec Radek Hemala krásně přehazuje brankáře a vedeme 1:0. Po krásné brance se z hlediště ozývá oblíbené, ZATANCUJ, ZATANCUJ. I fotbalové ikony minulých ér, Mirek Ivančík a David Loup, uznale pokyvují svými kudrnatými hlavami. Na časomíře poskočily další dvě minutky a Jenda Pohl přihrává pod sebe na Martina Čecha. Ten volí trochu laxní zakončení placírem a skóre se zase nemění. Dvaatřicátá minutka přinesla pokus z přímého kopu. Exekutor Jirka Jelínek nachází pouze náruč připraveného brankáře, ale právě teď začínají jeho okamžiky. Měřín totiž otáčí, a na prokřehlého Michala Pelána, což je budoucí velkobítešský Jan Ámos se řítí osamocený útočník. Fantastický zákrok hatí měřínské plány na srovnání stavu, ale pozor, míč v bezpečí ještě není. Do odkryté svatyně se ho pokouší doručit další hostující hráč. A přichází náš JAY JAY. Obrovský, skvělý skluz, lépe řečeno blok, za který by se nemusel stydět ani Pakosta, Palinek, Džavoronok či Fikar, Jirky Jelínka uklízí míč do poklidných vod. Tohle byl možná zlomový moment utkání a Jirka k němu s úsměvem po zápase dodává, je tam po mně díra na dvě TATRY hlíny. Jirka se bohužel tímto zákrokem zranil a do hry musel v půli naskočit matador Tomáš Pelán. Nedáš, dostaneš. Billiárdový ťukec po ose Čech - Hemala - Pohl, zakončuje posledně jmenovaný druhým gólem. A když se neujaly nůžky z dílny Radka Hemaly, šlo se do kabin. Lehce po přestávce ještě nasávám s Koníkem kabinovou atmosféru a rozebírám první dějství. J Druhá půle nenabídla skoro žádnou pohlednou fotbalovou podívanou, ale divákům to nijak zvlášť nevadí. Dokonce jsem zaslechl, že se v těchto okamžicích hraje líbivý chodivý fotbal 80. let. V šedesáté minutě, až v šedesáté minutě přichází s úsměvem na líci nejrychlejší domácí podavač míčů. Asi slavil neděli a službou podavače pro dnešek pohrdl. Dnes už vím, podle koho se točí oblíbený pořad Zdeňka Pohlreicha Rozpal to šéfe. Ano, je to podle Martina Požára, protože jeho udírnický um dosahuje nedozírných kvalit. J Fotbalová zmuchlanina se začíná pomaloučku rozplétat až v závěrečných pěti minutách. Závar ve čtverci hostujícího celku připomíná agresivní hejno piraň, jenž jsou v řece velmi odhodlané a lačné po nějakém soustu. Co z toho může rezultovat je nad slunce jasné. Druhý zápasový gól pro Radka Hemalu znamená vedení tři k nule. Je hotovo, Měřín je sražen na kolena. Poslední hřebík, do pomyslné rakve zarazil ještě dominantní střelec posledních utkání Honza Pohl. Pokud bude v OTTOVĚ slovníku naučném vysvětleno slovní spojení fotbalový lob, bude zde video Jendy Pohla, hned pod Karlem Poborským. J Měřín ve Velké Bíteši zklamal a odváží si velmi nelichotivou prohru. Za to NA KOPAČCE je stále pěkně veselo.