Sobota 13. 9. 2014 16:00, 6.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

Velká Bíteš - Kněžice

4:4 (0:3)

Branky:

50' Klusák Michal , 70' Jelínek Jiří , 75' Valsa Radek , 80' Valsa Radek

Sestava:

Pelán Michal , Švanda Ondřej , Ivančík Miroslav (71. Paprskář Miroslav), Suchý Oldřich , Mucha Ondřej (25. Láznička Tomáš), Klusák Michal , Valsa Radek , Loup Tomáš , Jelínek Jiří , Hemala Radek , Rozum David (76. Švanda Martin),

Komentář:

Úvod utkání nabídnul vzájemné oťukávání, nicméně již ve třetí minutě se Jelínek uvolnil za obrannou linii a pelášil na gólmana hostí, bohužel přestřelil. Soupeř kontroval slabou střelou v 10. minutě, která ovšem Pelána neohrozila. Co nevyšlo v desáté, podařilo se hostům v minutě patnácté, kdy jsme jim nedůrazným bráněním umožnili otevřít skóre. Ve 22. minutě došlo k nepříjemné situaci, která ovlivnila nejen zbytek poločasu, ale ráz celého utkání. Ondra Mucha šel do hlavičkového souboje, ze kterého si společně se svým soupeřem odnesli krvavé zranění hlavy a museli oba odjet na šití. Hned po vystřídání hráčů a změně sestavy ještě střílel Valsa těsně mimo, druhou čtvrtinu utkání jsme ale odehráli v naprostém útlumu. Především v okolí naší šestnáctky jsme byli málo důrazní a po naivní hře jsme šli do kabin se spravedlivým mankem 0:3. Za tohoto stavu jsme posílili ofenzivu a pokusili se vstřelit nějaký ten gól, který by mohl soupeře psychicky nalomit. Měli jsme k tomu první příležitost ve 49. minutě, ale Klusákův přímý kop skončil těsně vedle pravé tyče. V 53. ještě Švanda hlavičkoval nad, ale hned v 55. jsme se mohli radovat, když Klusák dorážel do sítě míč, který neposedně vypadnul gólmanovi hostí z rukou. Náš nápor pokračoval, bohužel za 10 minut soupeř odskočil opět na rozdíl 3 branek. Poté Ivančík zkoušel štěstí zdálky, ale gólman hostí jeho pokus zlikvidoval. Zanedlouho poté poslal Hemala centr do vápna, který si hostující obrana srazila do vlastní branky a opět oživil naše naděje na případný bodový získ. Následující desetiminutovka patřila našemu nejaktivnějšímu hráči Radku Valsovi. V 75. minutě udělal z 5 obránců solné sloupy, sám sebe vyslal do šance, ve které ještě posadil na zadek brankáře i s obráncem a střílel do prázdné svatyně. Kněžice byly sice pod tlakem, ale z obranné ulity občas vystrčily růžky a dokázaly zahrozit ze standardní situace jako v 77. minutě. Poté Radek Valsa připravil divákům další bonbónek, když jeho střelu z dálky zastavila až síť Kněžické branky. Náskok hostů jsme sice stáhli, ale chtěli jsme víc a tlačili se do dalšího zakončení. Nejprve ale hosté zjistili, že také již nemají co bránit a nebezpečně ohrozili Pelána, který tentokrát svoje mužstvo podržel. Těsně před koncem zápasu jsme ještě mohli soupeře dorazit. Bohužel rozhodčí velkoryse přehlédnul penaltový zákrok na Martina Švandu a v samém závěru pak Tomáš Loup místo gólové přihrávky volil zakončení střelou, kterou brankář Kourek dokázal zkrotit. V divoké přestřelce tak bereme bod, který má pro nás po lehkovážném prvním poločase cenu tří.