Sobota 29. 8. 2015 16:30, 4.kolo I.B Třída sk.B 2015/2016

Sestava:

Pelán Michal , Švanda Ondřej , Pelán Tomáš , Paprskář Miroslav , Suchý Oldřich , Fila Zdeněk (65. Ivančík Miroslav), Švanda Martin , Bartošek Ondřej , Kadlec Jan (80. Vašíček Lukáš), Loup Ondřej , Hemala Radek ,

Komentář:

Matoušek trestal hned z první šance

Rapotice vlétly do zápasu jako stoletá voda a hned po prvním rohu se radovaly ve 3. minutě z branky. Na centr Martina Laše si naběhl kanonýr Matoušek a bylo to 1:0. Hosté působili zakřikutým dojmem a domácí měli více ze hry, další trefu však ne a ne přidat. Postupem času se  hra začala přece jen trochu vyrovnávat a ze standardky se mohli z branky radovat i hosté, když z dobrých 35 metrů ohrozil nebezpečně branku Tomáš Pelán. Domácí mohli naopak navýšit své vedení ve 42. minutě, kdy dostal krásnou přihrávku za obranu Milan Laš, z malého vápna však nastřelil jen břevno branky Michala Pelána. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0.

Tomáš Pelán z penalty vyrovnal

Ve druhém poločasu se obraz hry poněkud změnil a domácí fandové z toho radost určitě neměli. Rapotičtí upustili od hry, která jim v prvním poločase přinášela úspěch a snažili se prosadit pomocí dlouhých nakopávaných balonů, což mělo za důsledek, že si diváci chvílemi připadali jako na tenisovém zápase. Z trestného kopu přesto ohrozil brankáře Pelána Milan Laš, z branky se však neradoval ani nyní, ani po dalších svých šancích. V 61. minutě tudíž přišel trest, když Opálka fauloval ve vápně poněkud neobratně Hemalu a Tomáš Pelán nabídkou na srovnání nepohrdl - 1:1. Další střely se však již neujaly. Za domácí hlavou těsně minul smolař utkání Milan Laš, za hosty stříleli bez gólového efektu Loup, Josef Bartošek a v 75. minutě hlavičkoval těsně vedle tyče Suchý. V 90. minutě se podobně jako v minulém zápase řítil sám na brankáře Hemala, jeho lob však v síti neskončil a zápas tak skončil zaslouženou plichtou.

Ohlasy k zápasu

Aleš Kolařík (vedoucí týmu Rapotic): Druhé domácí utkání v řadě jsme chtěli zvládnout také za tři body. Začali jsme velmi dobře a hned z první akce jsme se dostali do vedení. Klíčové bylo, abychom dokázali dát ještě jednu branku. Nejblíže k ní měl v závěru poločasu Milan Laš, ale bohužel trefil břevno. Druhá půle byla z hlediska našeho výkonu horší. Nedařilo se nám udržet míč v souvislejší kombinaci a zbytečně jsme ho nakopávali. Místo abychom vstřelili dvě až tři branky, tak sami inkasujeme z penalty, na což jsme už zareagovat nedokázali. Domácí remíza je pro nás málo, nezbývá nic jiného než naplno bodovat za týden v Dukovanech.

Josef Jelínek (vedoucí týmu Velká Bíteš B): Nastoupili jsme v hodně kombinované sestavě a hlavně zpočátku zápasu to bylo znát. Bod pokládám v této sestavě jednoznačně za úspěch. Pochvalu si zaslouží navrátilec z brigády ve Švýcarsku Michal Pelán v brance i jeho bratr Tomáš.