Pátek 8. 5. 2015 16:30, 16.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

90' Klusák Michal

Sestava:

Janoušek Karel , Jelínek Jiří (81. Pokorný Jiří), Švanda Ondřej , Paprskář Miroslav , Mucha Ondřej , Klusák Michal , Škorpík Michal , Loup Tomáš (55. Švanda Martin), Láznička Tomáš , Čech Martin , Hemala Radek ,

Komentář:

Po první seznamovací čtvrthodince podcenil domácí stoper míč a umožnil Čechovi dostat se do první nebezpečné šituace, bohužel jeho střela mezi tři tyče nemířila. Hned vzápětí mohl stejný hráč složit reparát, kdy využil pěkné kolmice od Klusáka, ale po hezkém zaseknutí na vápně přišla jen slabá střela do brankářovi náruče. Domácí se k prvnímu ohrožení branky dostali až ve 25.minutě, ale co měla jejich střela v razanci, to postrádala v přesnosti. Ve dvaatřicáté minutě se k slibné hlavičce dostal Paprskář, bohužel přestřelil. V 38. minutě předvedl Škorpík krásné sólo přes polovinu hřiště, při kterém proměnil obranu Přibyslavic ve statisty. Svůj průnik do vápna však odmítnul zakončit slabší levou nohu, bohužel přehození na pravačku a klička navíc mu sebraly síly na gólové zakončení. Těsně před pauzou vyslali domácí za vápnem jedovku, kterou ale Janoušek vytěsnil na roh. Naše tradiční klimbání na začátku druhého poločasu posadilo domácí na koně. Nejprve jsme Přibyslavicím umožnili nastřelit tyčku, aby jen o chvíli později gólově rozveselily místní publikum. Kdo čekal, že poté zapneme na vyšší rychlostní stupeň a ukážeme proč byl mezi oběma mužstvy dvacetibodvý rozdíl, přepočítal se. Naše akce končily ještě před vápnem a nebyli jsme schopni dostat soupěře pod nějaký soustavný tlak. A tak šance přicházely spíše náhodně. Jako například v 68.minutěm ve které Klusák minul z přímého volného kopu. V 81. se domácí dostali do brejku, ale v té době již otevřenější vrátka v naší obraně nedokázali potrestat. V úplném závěru utkání jsme se ještě vzepjali k náporu. V 90.minutě vystřelil nebezpečně Láznička, gólmanovi vypadnul míč z náruče jak horký brambor, ale Čech dorážku do odkryté branky neusměrnil. V 92. střílel Škorpík z hranice vápna, ale jen 2m vedle. V posledních vteřinách utkání ještě vlétnul za přihrávkou do pokutového území Pokorný a domácí brankář jej v souboji poněkud nepochopitelně poslal k zemi. Jasná penalta proti které neprotestovala ani domácí lavička. Jasný byl i exekutor, mistr pokutových kopů Michal Klusák, který se nemýlil a stanovil konečné skóre utkání na 1:1.