Sobota 12. 9. 2015 16:00, 6.kolo I.B Třída sk.B 2015/2016

Velká Bíteš - Dukovany

3:1 (1:0)

Branky:

11' Vařílek Marek , 72' Dvořák Tomáš , 90' Pelán Tomáš

Sestava:

Pelán Michal , Švanda Ondřej , Jelínek Jiří , Pelán Tomáš , Paprskář Miroslav , Valsa Radek , Hemala Radek (67. Dvořák Tomáš), Mrňa Tomáš (84. Prchal Luboš), Čech Martin (69. Kadlec Jan), Vařílek Marek ,

Komentář:

Vařílek po pěkné kombinaci poslal Bíteš do vedení

Na stadion si našlo cestu 130 diváků, kteří si mohli poprvé zakřičet gól v 11. minutě, když kombinaci Hemala - Čech - Vařílek zakončil střelou k levé tyči posledně jmenovaný - 1:0. Domácí se dostávali i do dalších šancí, ale branku se jim již do poločasu přidat nepodařilo. Na vedení to však stačilo, protože Dukovany podaly v prvním poločase špatný výkon a navíc je pronásledovala zranění. Již v 24. minutě musel ze hřiště Petr Sedláček, také jeho náhradník Miroslav Křišťal se však na hřišti dlouho neohřál a nastoupit musel jako již tradičně náhradní brankář Macháček.

Střídající Dvořák z penalty rozhodl

Druhý poločas přinesl poněkud jiný obrázek hry. Hosté tlačili a dočkali se také zaslouženého vyrovnání. Po přihrávce Koníře se o něj postaral krásnou střelou z vápna Pislcajt - 1:1. Hosté hrozili hlavně z nebezpečných centrů, po jednom z nich bohužel Josef Černý přesně nezakončil. O všem rozhodla 72. minuta, kdy hostující obránci nedokázali včas odkopnout balon a po střetu Valsy s Pislcajtem ukázal rozhodčí Bouda na penaltový puntík. K míči se postavil Dvořák, který chvíli předtím přišel na hřiště, a bylo to 2:1. Dukovanům se v závěru zápasu již podruhé vyrovnat nepodařilo a naopak v poslední minutě ještě potřetí inkasovaly, když Valsovu přihrávku doklepl do prázdné branky z brejku Tomáš Pelán - 3:1.

Ohlasy k zápasu

Jiří Jelínek (kapitán Velké Bíteše B): Z mého pohledu jsme podali nejlepší výkon v sezoně. Bodů moc nemáme a doma se vyhrávat musí, takže ze tří bodů máme pochopitelně radost. V prvním poločase jsme byli lepší, ve druhém zase o něco hosté, my se však můžeme těšit ze druhé výhry v řadě. Rozhodující byl podle mě výkon Mrni, který pokryl Koníře. Pochvalu zaslouží i Valsa a vlastně celý tým, který dnes zahrál opravdu výborně.

Petr Pislcajt (kapitán Dukovan): Pro nás se jedná o zklamání a zbytečnou ztrátu, o které rozhodl hlavně náš mizerný výkon v prvním poločase. Na domácích se bohužel hody, které se u nich pořádaly, příliš neprojevily. Pěkně zahrál Kunc.