Neděle 21. 9. 2014 15:30, 7.kolo I.B Třída sk.B 2014/2015

1:0 (0:0)

Sestava:

Pelán Michal , Švanda Ondřej , Paprskář Miroslav (46. Horký Jiří), Suchý Oldřich , Láznička Tomáš , Klusák Michal , Loup Tomáš , Jelínek Jiří (57. Škorpík Michal), Švanda Martin (68. Bartošek Ondřej), Ivančík Miroslav , Hemala Radek ,

Komentář:

Benfica nastoupila v Šebkovicích s defenzivním rozestavením 4-5-1 a chtěla hrozit hlavně z brejků. A byli jsme to právě my kdo měl první vážnější příležitost, po rychlé kombinaci ve středu hřiště postupoval z boku sám na brankáře Loup, ale jeho střela jen těsně minula branku. Benfica přepustila iniciativu domácím. Ti se dostali pouze k zahrávání série standartních situací a střel ze střední vzdálenosti, se kterými si defenziva poradila. Před přestávkou měl ještě velkou příležitost Hemala, ve schrumáži po rohovém kopu vystřelil, ale trefil jen domácího brankáře. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas jsme začali lépe, ale z mírné převahy udeřil soupeř. V 54.minutě se domácí Komárek dostal na hranici vápna k míči, dvakrát ho brankář Pelán vychytal, ale na druhou dorážku už nestačil. Naši zbraně nesložili, po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Horký, ale golman výborným zákrokem nepřipustil vyrovnání. Snahu o vyrovnání otupila tříminutovka od 73.minuty. Kdy se museli nedobrovolně ze hřiště odebrat Švanda a poté taky Ivančík. Benfica šla i v devíti do totálního rizika a v rozestavení 3-3-2 se pokoušela o vyrovnání. Domácí mohli zápas několikrát rozhodnout, ale selhali i v těch největších šancí. Naši se už do žádné vyložené nedostali a tak prohráli nejtěsnějším možným výsledkem.