Sobota 5. 9. 2015 16:00, 5.kolo I.B Třída sk.B 2015/2016

Velká Bíteš - Stonařov

2:0 (1:0)

Branky:

11' Vařílek Marek , 81' Pelán Tomáš

Sestava:

Pelán Michal , Švanda Ondřej , Jelínek Jiří , Pelán Tomáš , Paprskář Miroslav , Čech Martin , Švanda Martin (84. Prchal Luboš), Bartošek Ondřej (50. Klusák Michal), Kadlec Jan (72. Mrňa Tomáš), Hemala Radek , Vařílek Marek ,

Komentář:

Zpočátku nic nenapovídalo tomu, že by hosté ze Stonařova měli odejít poraženi. Hned na začátku se řítil Čumpl sám na brankáře Pelána, svoji šanci však v gólový zisk neproměnil, stejně tak neuspěl ve své příležitosti Škrdla. Když Kubelka trefil jen tyč, udeřilo na druhé straně. Po zbytečné chybě hostí se k balonu dostal Čech, přihrál Vařílkovi a ten nádhernou střelo do šibenice otevřel skóre - 1:0. V další šanci se pak za domácí ocitl po Bartoškově přímém kopu právě autor přihrávky na první gól Čech, hlavou však netrefil míč podle svých představ. Na konci prvního poločasu pak došlo k dalšímu klíčovému okamžiku zápasu, kdy se prakticky v totožné chvíli zranil kapitán hostů Kozojed a střední záložník Kubík. Bylo jasné, že hosty bude čekat ve druhém poločase těžká úloha, pokud budou chtít bodovat.

 

Druhý poločas příliš fotbalové krásy nepobral a šancí bylo ještě méně než příslovečného šafránu. Za domácí vystrašil branáře Měrtla střelou do tyče z přímého kopu Klusák, Martin Švanda pak z dorážky netrefil odkrytou branku. Stonařovský Škrdla střílel z 18 metrů sice hezky, střela však šla těsně vedle šibenice. Definitivní rozhodnutí přišlo až v samotném závěru. Hosté kopali rohový kop, dostali se ke dvěma dorážkám, které si však cestu do branky Pelána nenašly, načež Tomáš Pelán zabalil balon a štrádoval si to přímou linkou vlastní vápno - Měrtl až přímo k němu, situaci vyřešil mazácky přehozením a rozhodl o výhře domácích - 2:0. Stonařovští už síly na zvrat neměli a Velká Bíteš se může těšit z prvních tří bodů.

 

zdroj: fotbalunas.cz (http://fotbalunas.cz/zapas/36370/)