Sobota 26. 3. 2016 15:00, 15.kolo I.B Třída sk.B 2015/2016

0' Pohl Jan

Sestava:

Pelán Michal , Švanda Ondřej , Pelán Tomáš , Paprskář Miroslav , Suchý Oldřich , Antoš Petr , Loup Tomáš (68. Bartošek Ondřej), Jelínek Jiří (79. Gášpár Filip), Hemala Radek , Mrňa Tomáš , Pohl Jan ,

Komentář:

Zápas začíná a hrstka diváků sleduje v chladném počasí snažení domácích pokořit partu ze Šebkovic. V páté minutě u lajny tvrdě zabojoval, od úvodu agilní Tomáš Loup, zatáhl míč a po sérii krátkých přihrávek se ocitl v šanci Jirka Jelínek. Velkobítešský Jay Jay (čti džej džej) však nesrovnal svá mířidla dokonale a branku přestřeluje. Dle bývalých fotbalových ikon Mirka Ivančíka a Davida Loupa, přihlížejících též sobotnímu duelu šel míč nejméně tři metry nad branku. O dvě minutky později oplácí soupeř stejnou mincí. Po lehkém zaváhání v obraně musí Michal Pelán tasit ze své torny první zákrok. Benfica se snažila udeřit, ale dva rohové kopy ve dvaadvacáté minutě přinesly pouze závar, branku nikoliv. V minutě devětadvacáté hosté ze Šebkovic zahrávali přímý kop. Exekutor poslal míč nad branku, ale příliš ho to mrzet nemuselo, protože z další akce po nevinně vypadajícím autu se skóre poprvé měnilo – 0:1. Radost hostům dlouho nevydržela. Ve vápně byl totiž o dvě minutky později faulován taťka čekatel Radek Hemala a z nařízené penalty nekompromisně vyrovnal Jan Pohl. Penalta ala Johan de Kock se chytit prostě nedá. Jenda mohl skóre ještě vylepšit, ale přímý kop ze závěru první půle se mezi tyče nevešel. Druhé dějství začalo učebnicovým centrem z nohy Tomáše Loupa. Ten našel hlavu Jendy Pohla, ale míč putuje znovu nad svatyni Šebkovic. V padesáté minutě se na hřišti začervenalo. Hostující hráč tvrdě skočil do skvěle hrajícího Oldy Suchého a musel předčasně pod sprchy. Olda se mohl stylově pomstít, ale jeho „hlava“ z osmašedesáté minuty si cestu do branky, jako všechny předchozí pokusy nenašla. V poslední dvacetiminutovce vyvedla přihlížející diváky z míry už jen oblíbená hláška “poslední koblásy“ a i proto se po závěrečném hvizdu rozešly oba celky smírně 1:1. Benfica měla sice lehkou územní převahu, ale využít ji nedokázala, tak snad příště.