Sobota 19. 8. 2017 16:30, 3.kolo I.B Třída sk.B 2017/2018

Velká Bíteš - Bohdalov

3:2 (3:0)

Branky:

13' Loup Tomáš , 26' Klusák Michal , 44' Dobeš Tomáš

Žlutá karta:

89. Švanda Ondřej

Sestava:

Pelán Michal , Švanda Ondřej , Horký Jiří , Paprskář Miroslav (64. Pelikán Luboš), Suchý Oldřich , Klusák Michal , Loup Tomáš , Pelán Tomáš , Ivančík Miroslav (75. Švanda Martin), Dobeš Tomáš , Jelínek Jiří (46. Valsa Radek),

Komentář:

Benfica odehrála výbornou úvodní partii, když soupeře pořádně nepouštěla do hry, držela míč a snažila se postupnou kombinací najít mezeru v obraně hostí. Úvodní gól vstřelil ve 13. minutě Tomáš Loup, který dostal míč za hostující obranu a levačkou uklidil míč do sítě. Ještě veseleji bylo ve 26.minutě po rohovém kopu svedl souboj o míč Švanda, kterého zasáhl bránící hráč loktem a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Michal Klusák a dal vzpomenout na pověst penaltového specialisty. Zaslouženou třetí branku přidali naši hráči ještě před odchodem do šaten, po výborného průnikové přihrávce Horkého, předložil na zlatém podnosu míč Loup Dobešovi, který trošku se štěstím "poklidil" míč do hostující svatyně. "Na svačinu" se tak šlo za jasného stavu 3:0.

Do druhého poločasu bohužel nevstoupili naši v takové pohodě jako do první půle, z jejich kopaček se vytratila jistota a hra upadla do hlubokého průměru. Trest na sebe nenechal dlouho čekat a v 53.minutě se po chybě v rozehrávce řítil sám na bránu Řepa, který prvním pokusem trefil tyč, aby následně odražený míč napálil do šibenice Pelánovi branky. Na drama hosté zadělali v 65. minutě, kdy se po standartní situaci dostal k hlavičce Lán a míč skončil za bezmocným Pelánem. Snížení stavu hosty pochopitelně nabudilo, našim se útoky nedařilo dotáhovat k zakončení a tak jsme se museli obávat o zisk třech bodů až do samotného konce. Těsné vedení se nakonec podařilo uhájit a tak si naše Benfica připsala druhé domácí vítězství.